معاون ˈاتم استروی اکسپورتˈ: نیروگاه بوشهر در پایان ماه اوت 2010 راه اندازی می شود

میلیاردها دلار زیان به خاطر برق هسته‌ای بوشهر | ایران در سایه تحریم‌ها ...

5 نوامبر 2013 با این حساب تاخیر ۱۲ ساله روس‌ها در تکمیل نیروگاه، ایران را از ۲۴ میلیارد دلار محروم کرده است. نیروگاه اتمی بوشهر. منابع مختلف هزینه تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر در قرارداد اولیه با شرکت روسی "اتم استروی اکسپورت" را ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرده‌اند. کارشناسان هزینه واقعی را چند برابر 

آیا امنیت بوشهر منوط به ماندن متخصصان روس است؟ - دیپلماسی ایرانی

9 آوريل 2011 رئیس شرکت "اتم استروی" روسیه که ساخت نیروگاه بوشهر را بر عهده دارد، می گوید تزریق سوخت به قلب رآکتور هسته ای آغاز شده است. راکتور بوشهر موکول می شد. راه اندازی نیروگاه بوشهر در ماه اوت 2010 آغاز شد. به پایان رسید. ولی به دلیل مشکلات فنی جدید، این نیروگاه نتوانست به سیستم انرژی عمومی متصل شود.

سريال بدقولي هاي روس ها در تحويل نيروگاه هسته‌اي بوشهر + جدول - مشرق ...

28 دسامبر 2012 در آن زمان، به نقل از مقام هاي روس گزارش شد که تحويل سوخت شش ماه قبل از راه اندازي نيروگاه انجام مي شود، هر چند تاريخ قطعي آغاز به کار نيروگاه بوشهر اعلام نشد. دولتي «روس اتم» روسيه فروردين 89 اعلام كرده بود كه نخستين نيروگاه اتمي ايران كه در بوشهر ساخته شده، تا پايان تابستان سال 2010 راه اندازي خواهد شد.

نیروگاه اتمی بوشهر به «ظرفیت کامل» خود رسید - رادیو فردا

1 سپتامبر 2012 به گزارش خبرگزاری ریانووستی، ولادیمیر پاولوف معاون شرکت «آتوم انرگو پرویکت» گفت: «در حال حاضر نیروگاه اتمی بوشهر همانطوری که برنامه‌ریزی شده بود، با ظرفیت صدردصد خود راه‌اندازی شده است. این نیروگاه طی یک ماه و نیم تا دو ماه مراحل گوناگون کار را سپری کرده و سپس سند تحویل مقدماتی امضا خواهد شد.»

هزینه‌های نیروگاه اتمی بوشهر - رادیو فردا

22 سپتامبر 2011 نیروگاهی که در دهه ۱۹۷۰ با تکنولوژی غربی بنیانگذاری شده بود سرانجام پس از قریب پانزده سال امروز و فردا کردن روس‌ها روشن شد و پیش‌بینی می‌شود بزودی البته نباید فراموش کرد که یکبار هم در ماه اوت ۲۰۱۰ سوخت اتمی به نیروگاه داده شد ولی در ماه فوریه سال جاری و قبل از اینکه نیروگاه کاملا راه‌اندازی شود با عجله آن 

مشکلات نيروگاه بوشهر از زبان يک مهندس روس - رادیو فردا

24 سپتامبر 2011 يک مهندس روس که در مراحل نهايی تکميل نيروگاه هسته ای بوشهر در اين تاسيسات مشغول به کار بوده، می گويد بی تجربگی نيروی کار، مديريت و نظارت ضعيف و لايه های متعدد بوروکراسی باعث شده که بخشی از تجهيزات وی ماه گذشته در طول مصاحبه خود از جزييات مشکلات موجود برای راه اندازی اين نيروگاه پرده برداشت.


پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان
منبع این نوشته : منبع
بوشهر ,نیروگاه ,نيروگاه ,اتمی ,مشکلات ,اندازی ,اتمی بوشهر ,نیروگاه اتمی ,نیروگاه بوشهر ,سپتامبر 2011 ,نيروگاه بوشهر